Ładowanie
popup

Przenoszę...

2011-04-22 14:07:27

... stronę tu: jakubduracz.com. Mimo że nie często tu piszę (a jeśli już), to obsługa/edycja wpisów czy szablonów na bloggerze mnie irytuje. Postawiłem na własny, minimalistyczny CMS z prostym językiem formatowania tekstu (WYSiWG to koszmar, a CMS-y pokroju Wordpress/Blogger/... to stanowczo overkill jak na moje potrzeby).

//~

Tagi: Inne | Komentarze (1)

Kod z przyszłości

2010-10-25 14:35:47

Wczoraj spotkała mnie ciekawa niespodzianka. Podczas testowania silnika przy każdej zmianie jednego pliku i próbie skompilowania i uruchomienia programu testowego (który znajduje się w tej samej solucji co silnik i jest zależny od silnika) prawie cały silnik kompilował się od początku. Opcja Minimal Build (czy coś takiego) była włączona... skasowanie plików tymczasowych nie pomogło (chyba że były jeszcze jakieś których nie zauważyłem), restart VS też nic, pozostało ręcznie kompilowanie modyfikowanego pliku i linkowanie zamiast po prostu wciśnięcia F5. Pomyślałem że mu przejdzie np. po restarcie komputera :] Przed wyłączeniem komputera i pójściem spać włączyłem backup dysku... dodam że mój backup kopiuje tylko pliki które mają "nowszą" datę modyfikacji. spojrzałem na log, w którym lista zaktualizowanych plików kopii była pusta, mimo że modyfikowałem kilka plików. Od razu popatrzyłem na da datę systemową, która wskazywała na 2006 rok i podobną godzinę do tej która wtedy była w rzeczywistości (sic!), przyczyną zmiany daty był podłączony dysk przenośny USB który nie wiem czemu przy każdym starcie komputera resetował datę (bez dysku już było ok). Po ustawieniu daty na prawidłową od razu uruchomiłem VS - tym razem IDE kompilowało tylko te pliki które były NAPRAWDĘ zmienione od ostatniej kompilacji, a nie te które tylko mają od tej daty kompilacji "nowszą" datę :)

PS. Wg. mnie Visual Studio powinien się połapać że data systemowa może być zła, skoro kompiluje pliki które zostały zmodyfikowane w "przyszłości".

Tagi: Inne Visual Studio | Dodaj komentarz

Kolorowanie

2010-04-24 13:09:56

(dziś trochę "lanie wody" :) )

W przerwie między kodowaniem silnika, nauką C#, modyfikowaniem (nieziemsko tragicznego) kodu osCommerce i innych PHP-owych dziwolągów, postanowiłem podjąć się czegoś innego - bardziej ambitnego - mianowicie: zmienić kolorowanie składni mojego edytora (VC++) :> Od dawna w każdym edytorze używam kolorowania pododnego do klasycznego Borlandowego, które trochę zmieniłem. Oto rezultat:

Mój schemat kolorów Visual C++
Mój schemat kolorów Visual C++

Używam czcionki Lucida Console. Wygląda prawie identycznie jak Consolas, z tym że jest trochę "niższa" i tekst jest bardziej zbity (taki preferuję).

Dla zainteresowanych pliki z ustawieniami kolorowania dla VC++2008 (działają też z VC++2010):

Tagi: Inne Visual Studio | Komentarze (1)

Start

2009-03-15 12:34:00

Hello World!

Tagi: Inne | Dodaj komentarz